Školní noviny

  • PDF

Florbal vozíčkářů

O sportu

Florbal vozíčkářů je atraktivní, technická a především kolektivní hra, která umožňuje převážně mladým handicapovaným lidem plné začlenění do hráčského kolektivu, získání herních dovedností a fyzické kondice. Ve florbalu vozíčkářů mohou být hráčská družstva smíšená; společně mohou hrát muži i ženy.

V současné době je florbal vozíčkářů s celkovým počtem deseti týmů považován za nejrozšířenějším kolektivním sportem v České republice, vznikl a rozvíjel se právě na naší škole. Od roku 1996 se v prostorách školní tělocvičny vystřídalo několik desítek žáků, někteří se po absolvování studia začlenili do kolektivu místního florbalového týmu, který je držitelem několika titulů Mistr republiky. Mnozí pokračují se svoji sportovní kariérou v jiných klubech po celé republice. Ti nejlepší úspěšně reprezentují naší zemi v barvách národního týmu na mezinárodních turnajích.

Cíle zájmové aktivity jsou:

- Rozvoj morálně – volních vlastností, houževnosti, odolnosti, smyslu pro fair – play atd.

- Vytržení z poúrazové pasivity, zapojení do hráčského kolektivu.

- Osvojení a zdokonalování techniky a taktiky vysoké úrovně vjemových, senzomotorických schopností a kreativity.

- Zlepšení fyzické kondice

- Zdokonalování jízdy a obratnosti na vozíku

- Pořádání a organizace turnajů, spolupráce se zahraničím

Tréninkové jednotky jsou pracovně rozděleny do dvou týmů. Do týmu A jsou zařazeni hráči, kteří si již osvojili techniku s florbalovou holí, jízdu na sportovním vozíku, zvládají zpracování míčku, přihrávku a střelbu. Tým B je přípravou k získání a zdokonalení herních dovedností. Zahrát si může přijít každý, kdo má chuť sportovat.

 

Tréninky:

Čtvrtek: od 18:00 do 20:00 hodin

Kde: tělocvična OA

Trenéři: Petr Alina, DiS, 

Organizuje
: Středisko volného času

Cena: 500,- Kč / pololetí

Závodní činnost: SK Akáda Janské Lázně

 

Trénink začátečníků - B týmu