Školní noviny

Výsledky šipek a stolního tenisu

 • Úterý, 29 Květen 2012 18:57

V jarních měsících proběhlo koždoroční turnaj ve ve stolním tenise a v šipkách. Studenti na tyto turnaje se přihlásili v hojném počtu. V článku naleznete fotky z vyhlášení šipkového turnaje a  výsledky těchto turnaj.

Zúčastnili jsme se Her bez hranic

 • Noviny - Články
 • Úterý, 29 Květen 2012 13:11
 • Napsal uživatel redakce ŠN

V úterý 22.5.2012 se výprava žáků naší školy zúčastnila sportovního klání Hry bez hranic, které již po sedmé pořádá občanské sdružení Život bez bariér. Ve sportovní hale při ZŠ Komenského v Nové Pace se setkalo téměř 150 účastníků z 15 organizací z Královéhradeckého a Libereckého kraje. Sportovního dopoledne se účastnili zdravotně postižení klienti, děti a senioři. Hry slavnostně zahájila paní Věra Rychterová z Nadačního fondu Jičín - město pohádky. I letos se soutěžilo v různých disciplínách, které všichni hravě zvládli.Nebyl pouze jeden vítěz, ale vyhráli všichni, kteří alespoň na chvíli chtěli zvítězit sami nad sebou a dokázat, že dobrá nálada a radost neznají hranic. Skvělé výkony našich soutěžících žáků byly odměněny originální keramickou medailí s logem Her bez hranic, diplomem a spoustou krásných cen. Naši školy reprezentovali Martina Pohlová, Jan Forbelský, Martin Bílek, Jakub Rybár a Lucie Kubelková. Doprovodný tým ve složení Iva Salwenderová a Petr Alina. Akce se velmi vydařila a již teď se těšíme na osmý ročník Her bez hranic.

Evropským projektem za zkvalitnění výuky cizích jazyků na OAJL

 • Noviny - Články
 • Středa, 02 Květen 2012 16:59

Již od 1. 9. 2011 se realizuje na Obchodní akademii, obchodní škole a praktické škole pro tělesně postižené v Janských Lázních (dále OAJL) projekt s názvem „Zavedení nových metod a forem výuky cizích jazyků na Obchodní akademii v Janských Lázních“, který je z 85 % financován z Evropského sociálního fondu Evropské unie a z 15 % z rozpočtu ČR, a jehož celkový rozpočet je přibližně 1,3 mil. Kč. Tento projekt byl zařazen mezi deset úspěšných návrhů a jeho ukončení bylo stanoveno na 31. 12. 2012.

 

Superfinále v O2 Aréně

 • Noviny - Články
 • Neděle, 22 Duben 2012 19:06


V sobotu 21.4. se nadšenci florbalu z Obchodní akademie vydali do pražské O2 Arény na  Superfinále a oslavy 20 let výročí českého florbalu. Superfinále mužské a ženské extraligy se hrálo na jediný zápas.  Mužské finále hrály týmy Tatran Střešovice Praha vs Woow Vítkovice. Utkání bylo napínavé až do samého konce, ale nakonec v prodloužení měl více štěstí Tatran Střešovice Praha  a utkání o vítězný pohár skončilo výsledkem 5:4.  Ve finálovém utkání žen na sebe narazily celky Tigers Herbadent Praha a Bohemians Praha. Utkání skončilo vítězstvím 6:2 pro pražský Herbadent. 

Turnaj iBoccia Nová Paka

 • Noviny - Články
 • Neděle, 15 Duben 2012 17:33

O tomto víkend SCOAJL se zúčastnilo prvního kolo I. ligy iBoccie v Nové Pace. I náš tým Žraloků v zastoupení Jan Khol, Petr Kuhn a Karel Blažek se tohoto turnaje zúčastnili. V základní skupině jsme vyhráli všechny tři zápasy a postoupili jsme do osmifinále, které jsme též vyhráli. Ve čtvrtfinále jsme se setkali s týmem Tři Vlčci a po velmi těžkém a vyrovnaném zápase náš tým prohrál. Nehodili jsme flintu do žita a bojovali jsme o třetí místo s týmem Trutnovští Draci, který jsme nakonec vyhráli a z šestnácti týmů jsme se umístili na pěkném třetím místě. Klukům velmi blahopřeji a přeji Vám i další úspěšné turnaje.

Školní turnaj v Boccie

 • Noviny - Články
 • Úterý, 10 Duben 2012 17:14

Škola ve spolupráci se sportovní club OA pořádala pro studenty turnaj v Boccie. Turnaj se konal od 20. února do 28. března 2012. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorii začátečníci a pokročilí. Turnaje se zúčasnilo 15 studentů na školy. Výsledky turnaje jsou uvnitř článku.

Začátečníci
1. Ondřej Vlasák
2. Jakub Rybár
3. Martin Bílek

Pokročilí
1  Petr Kuhn
2. Petr Svatoš
3. Jan Khol

Studenti doufají, že se tento turnaj stane každoroční tradicí. Jako jiné sportovní turnaje na škole.

Nový profil na kanálu Youtube

 • Noviny - Články
 • Sobota, 07 Duben 2012 18:55
 • Napsal uživatel Administrator
Přejeme všem krásné Velikonoce a nezapomeňte si je s námi připomenout na novém kanálu Youtube ZDE

Velikonoční dělánky v obraze

 • Noviny - Články
 • Pátek, 06 Duben 2012 20:37
 • Napsal uživatel Petr Alina


Autor: Filip Jakeš  - 4.OA

Vědomostní soutěž

 • Noviny - Články
 • Úterý, 03 Duben 2012 15:14

Jako každoročně probíhá vědomostní soutěž pro studenty. Vědomostní soutěž je rozdělena na dvě kategorie OŠ a PŠ a samostatnou kategorii tvoří OA. Studenti si ověří své všeobecné znalosti ze všech odvětví. Přinášíme Vám letošní výsledky vědomostní soutěže.

Výsledky PŠ a OŠ

1. místo - družstvo B - Havlíčková, Nováková, Štefeková, Forbelský
2. místo -  družstvo A - Jiránková, Hájková, Mottlová, Petrák, Rykr
3. místo - družstvo D - Prchalová, Reibl, Hylský, Rybár, Greško
4. místo - družstvo C - Kloboučková, Svobodová, Janata, Bednář


Výsledky OA

1. místo - družstvo D - Habáňová, Stolínová, Kuhn, Boudný
2. místo - družstvo B - Hejlová, Zálišová, Blažek, Šprachta
3. místo - družstvo C - Majdišová, Dudiňák, Pitka
4. místo - družstvo A - Bohdalovská, Flejberková, Mervartová, Khol

Velikonoční dělánky 2012

 • Noviny - Články
 • Neděle, 01 Duben 2012 21:59
 • Napsal uživatel Administrator

Velmi úspěšná akce naší školy, na které se aktivně podílelo asi 46 organizátorů, z toho 32 žáků a 14 zaměstnanců, proběhla 31. 3 .2012 v sobotu od 14 do 18 hodin. Akce vznikla společným nápadem, nadšením a přáním, aby se naše škola otevřela veřejnosti a ukázala, že naši žáci, ač postižení a v mnoha směrech znevýhodnění, dokážou předat dětem i dospělým, zdravým i postiženým poselství udržování Velikonočních tradic.

Turnaj stolním tenise - Srandamatch

 • Pátek, 17 Únor 2012 18:14

V pondělí 13. února proběhlo vyhlášení výsledků ve stolním tenise, který se konal od 9. ledna do 9. února.Turnaje se zúčastnilo 15 studentů naší školy. Tentokrát hráči stolního tenisu se trefovali na tyčku. Části tyčky byly o bodovány. Skupina B2 hrála klasickým způsobem. V článku naleznete výsledky turnaje.

 

 

Celý článek...

Strana 10 z 14