Školní noviny

Sešla se redakce Školních novin

 • Internát - Informace
 • Úterý, 10 Září 2013 18:11

Redakce se sešla v novém složení 10.9.2013, zahájila činnost v klubu Azyl a radostně vítá nové členy.

 

Vozejk Map

 • Noviny - Články
 • Neděle, 15 Září 2013 00:00

Poprvé jsou vytvořeny individuální mapy pro ZTP a ZTP/P! Oficiální stránky byly zprovozněny na internetovém portálu Vozejkov. Navíc nově můžete další bezbariérová místa sami přidávat a tak síť map rozšiřovat dále. Navíc je nově aplikace dostupná i pro mobilní telefon. Vše je zdarma bez poplatku. Věříme, že mapy rádi využijete a budou Vám pomocníkem na cestách.

 

Hraní bez hranic

Občanské sdružení Život bez bariér si dovoluje oslovit všechny subjekty, které poskytují služby osobám se zdravotním postižením a seniorům, s pozvánkou na již 3. ročník divadelního festivalu Hraní bez hranic.

 

Šumava bez bariér

 • Noviny - Články
 • Úterý, 10 Září 2013 19:35
 • Napsal uživatel Redakce ŠN

Svinná Lada (Prachaticko) – Lidé se zdravotním postižením se brzy budou moci podívat i na místa v NP Šumava, která pro ně vzhledem k jejich handicapu zůstávala nedostupná. Šumavský park totiž plánuje vybudovat několik bezbariérových tras. Vzniknout by mělo 15 okruhů po druhých zónách, areál lesních her pro nevidomé, ale i bezbariérová informační střediska. Ředitel parku Jiří Mánek dnes podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou.

Úspěch CoffeePro na veletrhu fiktivních firem v Praze

 • Neděle, 24 Březen 2013 00:00

Ve dnech 19.3.2013 až 21.3.2013 se studenti pátého ročníku se zúčastnili 19. mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. S jejích firmou CoffeePro, s. r. o., naší obchodní akademie. V konkurenci více než 160 dalších studentských firem získala firma CoffeePro hned tři ocenění: 1. místo v kategorii nejlepší internetová prezentace, 1. místo v kategorii nejlepší reklamní spot, 1. místo v kategorii nejlepší stánek. Stánek naších studentů navštívilo mnoho hostů veletrhu a také konkurenční fiktivní firmy s celé Evropy. Pátému ročníku gratulujeme k dalšímu úspěchu s jejich firmou. (Fotky z veletrhu)

Velikonoční dělánky 2013

 • Škola - Akce
 • Pondělí, 25 Březen 2013 15:10
 • Napsal uživatel Petr Alina

Milí čtenáři, kolegové a žáci,

letošní Velikonoční dělánky konané v sobotu 23.3.2013 měly opět veliký úspěch. Do návštěvní knihy se podepsalo kolem 250 lidí , mnozí se podepsat nestihli, či zapomněli. Akci organizovalo 50 žáků, 18 zaměstnanců školy ,7 milých rodinných příslušníků a přátel, 3 bývalí žáci. Organizátoři měli letos také krásná barevná trička s nápisem Velikonoční dělánky, s logem naší školy a logem Nadace O2 Think Big , která se podílela na financování akce. Návštěvníci tak snadno rozeznali organizátory a mohli se na ně obracet se svými dotazy.

Průběh akce byl usnadněn rozdělením dílniček do obou pater školy, díky tomu se netvořily fronty, jak tomu bylo minulý rok. Pamatovali jsme i na bufet, kde se oproti loňskému roku napeklo a připravilo s žáky ještě více výborných koláčů, lineckého cukroví, štrůdlů a chlebíčků. Hitem byly opět kynuté koláčky, které si návštěvníci kupovali i s sebou domů. Novinkou letošních dělánek byl hudební koutek, který potěšil zejména nejmenší návštěvníky. Tým pedagogů se pečlivě postaral i o závěrečné občerstvení organizátorů.

Atmosféra byla opět velmi příjemná, tvořivá a voňavá. Radost ze společného tvoření měli nejen návštěvníci, ale i všichni organizátoři. Divadelní představení "O dvanácti měsících" mile překvapilo a někteří diváci se neubránili slzám. Návštěvníci si akci velice pochvalovali, byli překvapeni širokou nabídkou aktivit, pohoštěním i dárečky, kterých se jim dostalo. Kladné reakce lze již najít i na Facebooku. Můžeme snad tedy říci, že bylo vše organizačně zvládnuto, a to především díky vám, kteří jste se do akce zapojili, ale i díky vám, kteří jste celou akci pomáhali připravit, sbírali krabičky, ruličky a vejdunky.

Touto cestou tedy děkujeme všem zúčastněným žákům, zaměstnancům, příbuzným i přátelům za to, že tak ochotně přiložili ruku k dílu a věnovali svůj volný čas této akci. Akci, která podporuje zachování velikonočních tradic a tradic rodinné pospolitosti. Otevírá naši školu široké veřejnosti a integruje tak intaktní společnost do společnosti handicapovaných, kteří mohou ze sebe předat to nejlepší.

 

DĚKUJEME

Hana Konopáčová a Jana Honzíková

PS: Fotografie z Velikonočních dělánek naleznete v naší fotogalerii.

Zdroj: www.oajl.cz

TURNAJ VE STOLNÍM TENISU (SRANDAMATCH)

 • Středa, 13 Březen 2013 13:40

V lednu a únoru se uskutečnil další turnaj ve stolním tenise. Tento krát se hrál Srandamatch. Turnaje se zúčasnilo 19 studentů. Hráli se dvě kategorie Srandamatch a klasika (nahazování míčku). Turnaj se hrál o věcné ceny a každý hráč také obdržel svojí fotku pří hře stolního tenisu. Ceny byly rozdány 27. února v aule školy.

 

 

1. kolo I. Ligy OZP CUP Velké Meziříčí

 • Noviny - Články
 • Středa, 13 Únor 2013 17:14

O tomto víkendu proběhly závody v Boccie, 1. kolo I. Ligy OZP CUP Velké Meziříčí. Těchto závodů se zúčastnil i náš sportovní klub SCOAJL v zastoupení: Miroslav Prouza BC2 a Pavel Bída BC4. Miroslav postoupil ze základní skupiny bez  problémů a postoupil až do čtvrtfinále kde prohrál, ale celkově se umístil na 4. místě. Pavel  postoupil ze základní skupiny na druhém místě.  Další 2 zápasy vyhrál a postoupil do finále kde se utkal proti Radkovi Procházkovi, který je Reprezentantem ČR a po velmi vyrovnaném zápase prohrál v Timebraku. Pavel se umístil na velmi pěkném 2. místě.  Sportovcům gratulujeme za pěkný výkon. (Fotky z akce)

Den otevřených dveří

 • Noviny - Články
 • Středa, 16 Leden 2013 13:12
 • Napsal uživatel Administrator

Maraton psaní dopisů 2012

 • Noviny - Články
 • Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 01:54
 • Napsal uživatel redakce ŠN
Velice děkujeme všem, kteří se připojili k tisícům lidí po celém světě a napsali  dopis na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí!   Poděkování patří Lukášovi Zuzánkovi, Radimovi Navrátilovi a Lukášovi Hlavovi za pomoc při realizaci celé akce. Celkem bude na Amnesty International odesláno více jak 200 dopisů. Děkujeme. Více o akci www.amnesty.cz

 

6. ročník Vánoční akademie

 • Noviny - Články
 • Úterý, 11 Prosinec 2012 10:41
 • Napsal uživatel redakce ŠN

Již tuto sobotu se koná Vánoční akademie 2012! Šestý ročník tradiční přehlídky tvorby našich žáků má letos bohatý program a rozhodně si jej nenechte ujít.

14 h Zahájení prodejní výtvarné a fotografické výstavy v předsálí Kina Vlast. K vidění budou práce žáků Obchodní akademie pro tělesně postižené v Janských Lázních (keramika, pletení z papíru, decoupage, mozaika a mnohé další).

15 h Divadelní představení „PRAVĚC“ – hra se zpěvy, která pojednává o tom, že se problémy doby kamenné zdaleka tolik neliší od problémů dnešní doby plastové.

16 h Hudební vystoupení žáků - název třeba jako vloni „Vánoční koledování“

17 h Módní přehlídka – zde žáci předvedou ručně zdobený textil, který dekorovali v rámci výtvarného kroužku na internátě Obchodní akademie

DRAŽBA předvedených výrobků. Výtěžek z dražby bude použit na potřeby zájmových kroužků žáků Obchodní akademie.

 

Přijďte nás podpořit, vánočně se naladit a vybrat si originální dárky pro své blízké.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ


 

Celý článek...

Strana 8 z 14