Školní noviny

Fotogalerie pro pamětníky

 • Škola - Akce
 • Úterý, 14 Říjen 2014 16:40
Připravili jsme pro Vás další fotogalerie (tentokrát spíše pro pamětníky). Těšíme se na komentáře.

1995 - Německo ZDE.

1996 - Lyžařský výcvik ZDE.
1996 - Krkonoše ZDE.
1996 - Výlet na Moravu ZDE.
1996 - Jízda na čemkoliv ZDE.
1996 - Návštěva Zdeňka Svěráka ZDE.
1996 - Itálie ZDE.

1997 - Boccia ZDE.
1997 - Diskotéka ZDE.
1997 - Adršpach ZDE.

Oslavy 20.výročí založení školy

 • Kultura - Akce
 • Neděle, 12 Říjen 2014 17:01

Jak mnozí z vás vědí, naše škola oslavila dvacáté "narozeniny". Součástí oslav tohoto výročí bylo i provázení po prostorách školy, spojené se zábavnou soutěží o ceny - tzv. quest. Spousta lidí z řad návštěvníků byli bývalí studenti, kteří mohli vidět, jak se škola změnila od dob jejich působení.

Plavecké závody - Trutnov

 • Sport - aktivní
 • Středa, 08 Říjen 2014 10:32
V sobotu 4. 10. 2014 se v plaveckém bezénu v Trutnově konal již "15. ročník Plaveckých závodů pro tělesně postižené". Závod byl zahájen v 9:30 rozplavbami jednotlivých plaveckých stylů. Musím se zmínit, že nás velmi mile překvapila teplota vody, která byla tentokrát 28 °C. Styly plavání: prsa 50m, volný způsob 50m a znak 50m v kategoriích rozdělených podle závažnosti postižení. Kategorie lehce postižení (LP), středně postižení (SP) a těžce postižení (TP), dále pak podle skupin muži a ženy. Jako vždy se nás sešlo hodně, tentokrát 22 plavajících.
Vzhledem k nejpočatnější skupině jsme vyhráli finanční částku v hodnotě 5.000,- Kč, kterou pro závody daroval jednatel firmy FM servis pan Petr Folc, společně s panem Poulem. Mezi konkurenční týmy patřil např. "Stacionář Trutnov" nebo "Barevné domky Hajnice".  Opět se nám velice dařilo, získali jsme několik zlatých, stříbrných i bronzových medailí. Mezi nejúspěšnější plavce patřili Jiří Valeš, Filip Kvaček, Tereza Prchalová, Petr Pultar nebo Petr Frýba.
Na závěr každý účastník obdržel dárkovou tašku s tričkem závodů a malé občerstvení v podobě pizzy. Všichni si to moc užili a byla legrace. Příští rok se budeme těšit na nové plavce, kteří se zúčastní.
Odpoledně poté startovaly závody v plavání s názvem "30. ročník Velké ceny v plavání města Trutnov".

Fotografie ze závodů ke zhlédnutí ZDE.

Job Fair Praha

Ve čtvrtek 9. 10. 2014 se v Praze na VŠE uskutečnil již 5. ročník "Job Fair bez bariér". Jednalo se o veletrh pracovních příležitostí pro lidi s handicapem. Na tomto veletrhu prezentovali jednotliví zástupci firem aktuální nabídky práce,a le i obecné rady, jak při hledání zaměstnání u konkrétní společnosti postupovat aj. Návštěvníci měli možnost získat informace, které je zajímaly. Mezi společnosti, které prezentovaly svou nabídku byly např. Česká spořitelna, GE Money Bank, Komerční banka, Siemens, Úřad práce ČR a mnoho dalších. Veletrh byl velice zajímavý a poučný. Hlavním cílem veletrhu bylo uplatnění lidí s handicapem na otevřeném trhu práce.

Chtěl bych také tímto poděkovat Petru Alinovi za zprostředkování této akce a pevně doufám, že se Job Fair stane pravidelnou akci naší školy.

Fotogalerie z Job Fair ke zhlédnutí ZDE.

Autoškola Peml

 • Škola - Akce
 • Pátek, 10 Říjen 2014 15:28
 • Napsal uživatel Petr Alina
Ve středu 15. 10. 2014 od 15. hodin se bude v aule konat prezentace Autoškoly Peml z Přelouče. Zájemci se mohou nahlásit emailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

První vyhodnocení ankety

 • Ankety - Vyhodnocení
 • Středa, 08 Říjen 2014 05:34
Výsledky ankety na téma "Jak se Vám líbily oslavy 20. výročí založení OA" dopadly takto:

Velmi                                35,7%
Nezúčastnil jsem se             21,4%
Dobré                               21,4%
Líbily se                             14,3%
Nelíbily                                7,1%
Nic moc                                 0%
Nevěděl jsem o nich                 0%

Děkujeme všem hodnotícím za účast a těšíme se na další výsledky již nové ankety.
Tentokrát v podobě "hádanky".

Stužkovací večírek 5. OA

 • Škola - Akce
 • Úterý, 07 Říjen 2014 20:33
Fotogalerie ze stužkovacího večírku 5. OA ke zhlédnutí ZDE.

Mezi ploty již tento víkend

 • Kultura - Akce
 • Pátek, 03 Říjen 2014 14:16
 • Napsal uživatel Petr Alina


Projekt Mezi ploty se v roce 2014 představuje v nové podobě. Kromě festivalu v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice, který se tentokrát uskuteční ve dnech 4. a 5. října, bude zahrnovat také spolupráci s Českou televizí a veřejnou sbírku se zprávami DMS na pomoc duševně nemocným. Pro držitelelegitimací ZTP a ZTP/P s doprovodem je vstup na festival ZDARMA !!!

Golfové dny otevřených dveří

 • Sport - aktivní
 • Úterý, 30 Září 2014 20:04

Minulou neděli se pár našich studentů vydalo do Mladých Buků vyzkoušet jedinečnou příležitost zahrát si poprvé v životě klasický golf jak pro stojící, tak pro vozíčkáře. Našimi průvodci ve světě golfu se stali profesionální trenéři, ale i Pavel Bambousek, který nám ukázal, jak se pohybovat na tzv. Paragolferu, což je speciálně upravený vozík nejen ke hře golfu. Golfový den byl zakončen výborným obědem. Jako dárek jsme dostali trička s logem Golfového klubu. Naše poděkování patří především panu Grundovi a celému kolektivu, který se na této akci podílel. Těšíme se na další setkání a navázání spolupráce s Golfresortem Grund, která je přislíbena.

 

Fotogalerie ZDE.

 

 

 

Průvodcování

 • Škola - Akce
 • Úterý, 30 Září 2014 21:07

Jak mnozí z vás vědí naše škola oslavila dvacáté "narozeniny". Součástí oslav tohoto výročí bylo i provázení po prostorách školy spojené se zábavnou soutěží o ceny - tzv. quest. Spousta lidí z řad návštěvníků byli bývalí studenti, kteří mohli vidět jak se škola změnila od dob jejich působení.

Věříme, že se naše škola dočká dalších kulatin a že studenti, ať současní, minulí či budoucí budou na naši školu mít co nejvíce dobrých vzpomínek a vždy se přijdou rádi podívat.

 

 

 

Den psích sportů

 • Sport - pasivní
 • Úterý, 30 Září 2014 20:11
Dne 13. září se uskutečnil výlet našich studentů na akci pod názvem "Den psích sportů". Jednalo se o benefiční akci, jejíž výtěžek "šel" naší škole na volnočasové aktivity internátu.

Celý článek...

Strana 4 z 14